Noslēgusies pētījuma Nr. 2.3 īstenošana

SIA “TILDE” pētījums Nr. 2.3 “Neironu tīklu mašīnmācīšanās metodes virtuālo asistentu dialogu scenāriju izveides automatizācijai” tika īstenots no 2019. gada aprīlim līdz 2021. gada martam.

Pētījumā tika pētītas metodes, kas ļauj automatizēt virtuālo asistentu (VA) dialogu scenāriju izveidi, izmantojot neironu tīklu mašīnmācīšanās metodes.

Lai izstrādātu virtuālos asistentus, kas var palīdzēt speciālistiem klientu apkalpošanā, joprojām ir jāiegulda daudz cilvēku darba. Organizācijas, kas apkalpo savus klientus, parasti ir uzkrājušas sarunu arhīvus gan teksta, gan audio formātā, tomēr VA apmācībai pašlaik var izmantot tikai nelielu daļu šo datu. Mūsdienīgi VA parasti strādā atbilstoši dialoga scenārijiem, kas tiek izpildīti atkarībā no lietotāja nolūkiem un no datiem, kas tiek iegūti no lietotāja. VA analizē lietotāja ievadi, nosaka lietotāja nodomu un entitātes, izpilda dialoga scenārija soļus un atbild lietotājam. Šobrīd mašīnmācīšanās metodes tiek izmantotas, lai apmācītu sistēmu nodoma noteikšanā un entitāšu atpazīšanas modeļu apguvē, bet dialoga scenāriji un asistenta atbildes parasti tiek veidotas manuāli. Tāpēc pētījumā tika meklētas metodes, kas ļaus VA dialoga scenārijus mācīt no piemēriem. Pētījumā izstrādātās metodes tika veidotas pēc iespējas valodneatkarīgas, lai tās varētu izmantot gan Baltijas tirgū, gan globālajā tirgū pieprasītām valodām.

Pētījuma rezultātā tika radīta plaša teorētiskā bāze un metodes, ar kuru palīdzību var efektīvāk izstrādāt plaša lietojuma VA. Jaunās zināšanas šajā jomā ir palielinājušas inovatīvu produktu un pakalpojumu veidošanu, kā arī paaugstinājušas uzņēmuma kopējo konkurētspēju.

Kontaktpersona:

SIA“TILDE” pētījuma vadošais pētnieks: Raivis Skadiņš

Vienības gatve 75a, Rīga, LV 1004

Raivis.skadins@tilde.lv